Statystyki rozmów telefonicznych motywacją dla Twojego zespołu

Nowy rok powinien oznaczać nową energię do działania! Jak jednak zmotywować swoich pracowników do efektywniejszej pracy? Jak sprawnie wskazać obszary, w których są dobrzy i te, które nadają się do poprawy? Z pomocą przychodzą statystyki i raporty generowane przez centralę telefoniczną.

Są dwie grupy osób. Pierwsi, to ci, którzy nie umieją czytać statystyk, dlatego szybko się do nich zniechęcają. Drudzy, to ci, którzy chcą je znać i rzetelnie je analizują wiedząc, że to liczby, które mają znaczenie dla ich biznesu. W Voiceflow namawiamy klientów, którzy wdrożyli w swoich firmach centralę telefoniczną, aby zdecydowanie dołączyli do tej drugiej grupy. Dane, które można wyczytać w panelu administracji centrali chmurowej mogą znacznie usprawnić codzienną pracę, a na członków zespołu podziałać jak dodatkowy motywator.

Jakich danych dostarcza centrala?

 

Przypomnijmy tylko, że chmurowa centrala telefoniczna jest rozwiązaniem zainstalowanym na zewnętrznym serwerze, którego zadaniem jest obsługiwanie Twojego ruchu telefonicznego. Oprócz wielu korzyści centrala daje Ci dostęp do rozbudowanych danych takich jak:

  • ilość połączeń oczekujących
  • liczba połączeń przychodzących
  • liczba połączeń wychodzących
  • liczba nieodebranych połączeń

 

O tym, dlaczego raporty i statystyki są ważne przeczytasz w naszym poprzednim wpisie .

 

Jak zmotywować dzwoniących pracowników?

Rozmowa klienta z konsultantem to ważny, bezpośredni punkt kontaktu z daną firmą czy marką. Nic dziwnego, że wysoka jakość pracy telemarketerów i ich motywacja ma bezpośrednie przełożenie na wizerunek firmy oraz w konsekwencji na wyniki sprzedażowe. A wiadomo – z motywacją w pracy różnie to bywa.

To naturalne, że raz chce nam się bardziej, raz mniej. I właśnie w momentach, kiedy pracownikom spada motywacja i chęć do pracy, potrzebna jest ingerencja szefa. Jego pomoc, wsparcie mocnych stron i zaproponowanie rozwiązania.

Jako szef czy menadżer nie spędzasz nad głową swojego pracownika całego dnia pracy. Dlatego tak niezbędne są dla Ciebie wszelkie raporty i statystyki automatycznie generowane przez centralę telefoniczną. Wielu przełożonych traktuje pracowników jak automaty do dzwonienia i odbierania telefonów. Takie podejście nie może prowadzić do niczego dobrego… Oczywiście rozliczaj ich z popełnionych błędów, ale również chwal za osiągnięte rezultat i analizuj wspólnie z nimi dane ze statystyk. Być może są konkretne dni i godziny, w których dzwonienie jest najbardziej skuteczne? Określ szczytowe i najmniej efektywne momenty i wykorzystaj to. Zaoszczędzony czas Twoi pracownicy mogą wykorzystać na inne zadania. Taki sposób zarządzania zwiększa wydajność pracowników i polepsza wizerunek przedsiębiorstwa.

Dodatkową motywacje będzie stanowić nagradzanie wyników, premię, a także różnego rodzaju konkursy, które pobudzają do działania i budują zdrowego ducha rywalizacji (np. najwięcej przeprowadzonych rozmów z trudnymi klientami, najwięcej odebranych telefonów w danym dniu).

 

Jak widzisz działanie centrali telefonicznej, to nie tylko sprawniejsza bieżąca praca, ale również cenna nauka, którą można wykorzystać w przyszłym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Analizuj, sprawdzaj, testuj!

Zobacz również

Nadchodzi era telefonii VoIP!

7 korzyści, które da Twojej firmie centrala telefoniczna

15 września 2019

Autor: Jaroslaw Sauczek

Technologia VoIP i VPBX

NASI PARTNERZY

Zaczekaj...

Poszukujesz rozwiązania telefonicznego? Chętnie przedstawimy Ci kilka pomysłów jak usprawnić ten obszar.

Napisz do nas