Duża przychodnia lekarska – przykład wdrożenia

Wśród naszych klientów znaczną część stanowią przychodnie lekarskie. I nic dziwnego, to miejsca w których sprawny proces telefoniczny jest podstawą funkcjonowania. Dziś chcemy przybliżyć Wam proces wdrożenia naszych usług właśnie w takim miejscu.

 

W przypadku przychodni naszego klienta największym wyzwaniem stała się właśnie telefoniczna rejestracja wizyt. Przez nadmiar telefonów pacjenci nie mogli się dodzwonić, w rezultacie wielu z nich zrezygnowało z zapisów. Co więcej  nie istniał jeden wspólny numer, nie było również możliwości przełączania rozmów do poszczególnych gabinetów lekarskich, co bardzo irytowało pacjentów, wydłużając czas połączeń i oczekiwania.

 

Co zaproponowaliśmy?

 

Idealnym wsparciem dla przychodni naszego Klienta okazała się centrala telefoniczna w chmurze obsługująca telefonię VoIP. Wprowadziliśmy kolejkowanie rozmów wraz z odliczaniem czasu połączenia i informacją o miejscu w kolejce oraz jeden główny numer z możliwością przełączania rozmówcy. Pracownicy przychodni otrzymali również dostęp do specjalnego panelu administratora pokazujący aktualny ruch telefoniczny oraz ilość połączeń oczekujących w kolejce

Efekt?

 

Dzięki wdrożonym przez nas rozwiązaniom znacznie wzrosła liczba umówionych wizyt, co skutkowało zwiększeniem zadowolenia wśród pacjentów.  Zwiększył się również komfort pracy recepcjonistek, którym prowadzenie rozmów z pacjentami ułatwił jeden główny numer z infolinią kierującą ruchem telefonicznym. Przychodnia otrzymała również możliwość generowania raportów o ilości wszystkich połączeń i analizę tzw. „wąskich gardeł”. Początkowe problemy całkowicie zniknęły i co najważniejsze wzrosła lojalność pacjentów, którzy dużo chętniej tutaj powracają.

 

ikona

Voiceflow Sp. z o.o. ul. Bieżuńska 1 03-578 Warszawa e-mail: [email protected] tel. 22 250 00 05
Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000534269, NIP: 5242774110, REGON: 360250927, Kapitał zakładowy: 5 000 PLN
Voiceflow Sp. z o.o. 2015 Wszystkie prawa zastrzeżone