#1 Centrala telefoniczna VoIP jako pomoc dla branży medycznej
Kiedy po weekendzie, w poniedziałkowy poranek cały świat powoli wraca do życia, w placówkach medycznych zaczyna się prawdziwe zamieszanie. Po wolnych dniach telefony urywają się, a rejestracja nie nadąża ich odbierać. Pacjenci coraz bardziej niezadowoleni, rejestracja zatkana, poranna atmosfera przestaje być przyjemna… A gdyby tak zmienić coś w tym scenariuszu i zautomatyzować procesy dotyczące obsługi telefonicznej pacjenta?
“Centrala telefoniczna jako pomoc dla…” to nasz nowy cykl artykułów, w którym będziemy koncentrować się na naszych rozwiązaniach, które można wdrożyć w różnych branżach. Zaczynamy od placówek medycznych i jest to wybór nieprzypadkowy, ponieważ to właśnie branżę medyczną reprezentuje większość naszych klientów. Począwszy od klinik medycyny estetycznej, po placówki zajmujące się kompleksową opieką medyczną. Poznaj zalety wirtualnej centrali VoIP dla medycyny.
Tak wiele mówi się o usprawnieniach w obsłudze pacjentów. Tuż obok e-recept czy e-zwolnień powinny pojawić się w nich również rozwiązania, które usprawnią proces połączeń takie jak centrala telefoniczna w chmurze czy telefonia VoIP.
Nikt nie lubi sygnału zajętości – centrala VoIP radzi sobie z tym problemem
Znaleźć numer w internecie, wybrać lekarza, zadzwonić, umówić się, przyjść na wizytę. Tak brzmi wymarzony scenariusz wizyty w przychodni. Dlaczego wymarzony? Bo chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu próbując umówić się na wizytę odbił się od ściany złożonej z sygnału zajętości lub nieodebranych połączeń. Problem nieodebranych połączeń jest nie tylko główną przyczyną utraty pacjentów, ale również związany jest z budową negatywnego wizerunku danej placówki.
Centrala telefoniczna – pierwsza pomoc w telefonicznej sprawie
Idealnym rozwiązaniem dla tego typu problemów jest centrala telefoniczna, która zapewnia m.in.
- brak sygnały zajętości i kolejkowanie telefonów przychodzących – nikt nie lubi zbyt długo czekać na uzyskanie połączenia, zwłaszcza kiedy spieszymy się, żeby umówić wizytę u lekarza. Kolejkowanie połączeń to świetne rozwiązanie, które minimalizuje czas oczekiwania na rozmowę z rejestracją medyczną, znacznie usprawniając obsługę pacjenta. Pozwala wyeliminować zajętość numeru i usprawnić połączenia telefoniczne. Pacjenci mają wybór – mogą albo czekać w kolejce i słyszeć na którym są miejscu albo z niej zrezygnować.
- menu głosowe – niezwykle przydatne narzędzie, za pomocą którego można przekierowywać dzwoniących pacjentów do konkretnych oddziałów danej placówki. Pozwala również dużo szybciej załatwić część spraw dzięki automatycznej obsłudze dzwoniącego. To sposób na udzielenie takich informacji jak godziny otwarcia przychodni, grafików lekarzy specjalistów czy informacji na temat wizyt w ramach NFZ.
- identyfikacja numeru – utrzymanie relacji z potencjalnym klientem to bardzo ważna część każdej branży, również medycznej. W przypadku stałych pacjentów przydatny będzie moduł identyfikacji osoby dzwoniącej i przekazanie połączenia do osoby, z którą już miał wcześniej kontakt. Skróci to czas załatwienia całej sprawy i zwiększy zadowolenie Pacjenta.
Z naszego doświadczenia wiemy, że dzięki wdrożeniu tego typu rozwiązań znacznie wzrasta liczba umówionych wizyt w placówkach medycznych, co skutkuje zwiększeniem zadowolenia wśród pacjentów. Zwiększa się również komfort i efektywność pracy recepcjonistów. To naprawdę proste rozwiązanie, które może wprowadzić prawdziwą rewolucję 🙂
Zobacz również
Nadchodzi era telefonii VoIP!
14 lipca 2019
Autor: Piotr Wyrzykowski
Funkcjonalność VoIP, IP telefonia, Połączenia VoIP, Sieć VoIP, System VoIP, Telefonia internetowa VoIP, Telefonia VoIP