Telefon IP – wsparcie dla telefonii VoIP

Na pierwszy rzut oka nie różnią się od tradycyjnych telefonów stacjonarnych. Jednak w rzeczywistości oferują kilka bardzo przydatnych funkcji usprawniających codzienną pracę. O czym mowa? O telefonach IP przeznaczonych do pracy z telefonią VoIP. Przyjrzyjmy się im bliżej!

 

Tempo rozwoju nowoczesnych technologii jest ogromne, co widać zwłaszcza na przykładzie telefonów. Przypominasz sobie jak wyglądał Twój telefon jeszcze 10 lat temu? Różnica pomiędzy współczesnymi modelami, a tymi z przed kilku lat jest ogromna! Główna zmiana: telefony już dawno przestały służyć wyłącznie do dzwonienia. Dziś możemy śmiało określić je mianem mobilnego biura i narzędzia, które jest w stanie znacząco ułatwić efektywne wykonywanie zadań. Na tym polu wyróżniają się zwłaszcza telefony IP.

 

Czym są telefony IP?

Telefony IP służą do pracy z telefonią VoIP, wykozystując zasadę transmisji głosu przez internet. O tym, czym charakteryzuje się VoIP i jakie korzyści daje firmie możesz przeczytasz np. tutaj: https://voiceflow.pl/telefoniavoip/. Oczywiście, z VoIP można korzystać również za pomocą komputera i specjalnej aplikacji. Jednak dla osób, które cenią wygodę, telefon IP będzie lepszym rozwiązaniem, działając niezależnie od komputera. Szczególnie, jeśli ma być on alternatywą dla stacjonarnej linii firmowej. Telefony IP możemy podzielić na dwie grupy:

 

  • telefon stacjonarny podłączony do sieli LAN
  • telefon bezprzewodowy, który łączy się z dedykowaną bazą (anteną) za pomocą protokołu DECT z baza wpiętą do sieci LAN

Jeśli chodzi o konfigurację w większości modeli jest ona pobierana automatycznie z centrali telefonicznej.

 

Funkcje telefonu IP
Telefony IP dysponują wieloma przydatnymi funkcjami, które są zależne od danego modelu. Wśród tych najważniejszych znajdziemy m.in identyfikację dzwoniącego, informację na jaki numer dzwoni klient czy konsolę numerów wewnętrznych z wyświetlaną listą. Oprócz tego możemy wymienić także możliwość prowadzenia rozmów konferencyjnych, sieciową książkę telefoniczną, oddzwanianie na ostatni numer czy automatyczną odpowiedź. Wszystkie telefony łączy czytelny interfejs i najwyższa jakość dźwięku HD. Warto również wspomnieć, że do wyboru masz zarówno telefon stacjonarny, jak i bezprzewodowy.

Telefon IP to doskonałe narzędzie, które pomoże Ci w pełni wykorzystać możliwości telefonii VoIP. Sprawdź. jakie telefony posiadamy w naszej ofercie: https://voiceflow.pl/telefony-ip/

Zobacz również

Nadchodzi era telefonii VoIP!

7 korzyści, które da Twojej firmie centrala telefoniczna

15 września 2019

Autor: Jaroslaw Sauczek

Technologia VoIP i VPBX

NASI PARTNERZY