Nadchodzi era telefonii VoIP!

Czy wiesz, że aż 60% firm przebadanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej utrzymuje telefon stacjonarny wyłącznie po to, aby podkreślić swój profesjonalizm i uwiarygodnić swoją działalność?

Aż trudno w to uwierzyć, w końcu jeszcze do niedawna telefon stacjonarny był obowiązkowym urządzeniem w każdym domu i biurze. Technologia nieubłagalnie gna do przodu – to co było szczytem nowoczesności jeszcze 30 lat, dziś usuwa się nieco w cień. Gdyby jednak Aleksander Graham Bell i Antonio Meucci żyli, mogliby spać spokojnie. Ich wynalazek nie odchodzi do przysłowiowego lamusa, a otrzymuje solidne wsparcie w formie technologii cyfrowej – telefonii VoIP.

Co to jest telefonia VoIP?
Na początku wyjaśnijmy sobie, co tak właściwie kryje się pod tym pojęciem. To bardzo ważne, ponieważ dla wielu osób jest ono wciąż zagadką. Telefonia VoIP to usługa połączeń telefonicznych przez łącze internetowe polecana w szczególności dla klientów biznesowych. Aby z niej korzystać wystarczy mieć szerokopasmowy dostęp do sieci internetowej oraz dedykowany telefon stacjonarny IP.

Połączenie z internetem, a nie z linią telefoniczną, daje ogromną swobodę użytkowania. Warto także podkreślić, że w przypadku awarii internetu użytkownik może skorzystać z zapasowego łącza, na które automatycznie przekierowywana jest cała sieć a użytkownik nie traci ciągłości komunikacji.

Czy VoIP jest bezpieczny? Zdecydowanie tak! Odpowiednio zarządzana i zabezpieczona sieć IP dużo efektywniej chroni dane niż tradycyjna sieć telefoniczna. Ponadto, wszystkie rozmowy są szyfrowane.

 

 

Zalety telefonii VoIP
Jak zwykle przy mówieniu o nowych technologiach, z ust wielu osób pada pytanie “A co ja z tego będę miał?” . VoIP to przede wszystkim ogromna oszczędność – dzięki korzystnym stawkom połączeń pozwala obniżyć koszty rozmów nawet o 70%! Telefonia typu VoIP dzięki wykorzystaniu powszechnie dostępnej infrastruktury internetowej pozwala znacząco obniżyć bieżące koszty związane z komunikacją telefoniczną.

Z telefonią VoIP prowadzisz wiele rozmówi posiadając zaledwie jeden numer telefonu. Eliminujesz tym samym sygnał zajętości, który „odstrasza” wielu klientów.

Korzystanie z VoIP przynosi oszczędności także w ramach połączeń międzynarodowych – rozmowy pomiędzy abonentami są darmowe, bez względu na ich lokalizację. Możesz dzwonić używając swojego numeru telefonu z dowolnego miejsca w kraju lub za granicą za darmo.

 

 

Oszczędzasz również na połączeniach pomiędzy Twoimi pracownikami – dzięki telefonii VoIP połączenia wewnątrz firmy są darmowe. Przestajesz ponosić zbędne koszty, a zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć na rozwój Twojego przedsiębiorstwa. Dodatkowo z powodu braku abonamentu płacisz wyłącznie za zrealizowane połączenia. Mówiąc krótko, płacisz tyle ile wydzwonisz!

Co ważne, nie musisz rezygnować ze starego numeru. W przypadku naszej platformy VoIP istnieje możliwość przeniesienia obecnego numeru od dowolnego operatora telefonii stacjonarnej. Wystarczy podpisanie przygotowanych przez nas dokumentów. Szanujemy Twój czas, dlatego proces przeniesienia numeru trwa obecnie bardzo krótko. Czas bez dostępu do usługi to jedynie kilka godzin w dodatku w nocy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat telefonii VoIP, zapraszamy do kontaktu!

Zobacz również

7 korzyści, które da Twojej firmie centrala telefoniczna

15 września 2019

Autor: Jaroslaw Sauczek

Technologia VoIP i VPBX

Raporty z połączeń telefonicznych – Twoje codzienne statystyki!

13 października 2019

Autor: Jaroslaw Sauczek

Rozwiązania Telekomunikacyjne

NASI PARTNERZY